Chod elektrárny v ČR

Chod elektrárny v ČR

Dostupnost fotovoltaických elektráren je daná mnoha faktory, především přírodními podmínkami a také částečně legislativou ČR.

Poloha České republiky je pro chod těchto obnovitelných zdrojů velmi příznivá. Průměrně dopadne na území ČR 950 až 1340 kWh energie na jeden metr čtvereční. Podle ČHMÚ je to asi 1331 – 1884 hodin slunečního svitu ročně (tj. 3,65 – 5,16 hodin za den). Ideálním místem pro stavbu rezidenčních, průmyslových či pozemních instalací je oblast jižní Moravy. Neznamená to ovšem, že by ostatní místa nebylo pro zbudování solární elektrárny vhodná. Hlavními parametry ovlivňující efektivnost výroby elektřiny ve fotovoltaické elektrárně jsou například již zmiňovaná poloha, roční období, oblačnost a další lokální faktory.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované fotovoltaickým elektrárnám. Řekneme vám na jaké typy střech se dají solární panely nainstalovat a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Dozvíte se také něco o společnosti NWT, která se fotovoltaikou a obnovitelnými zdroji zabývá a ukážeme vám její reference. Prozradíme něco o rezidenčních instalacích, průmyslových instalacích nebo o méně známých ostrovních systémech.