Zřízení elektrárny

Zřízení elektrárny

Zřízení fotovoltaické elektrárny je několik měsíců trvající proces. Od doručení vaší poptávky vás při každém kroku povede společnost NWT a dohlédne na úspěšný průběh zřízení fotovoltaické elektrárny po administrativní i praktické stránce.

  1. Poptávka, návrhy a cenové nabídky – po vyplnění poptávkového formuláře a následné domluvě se společností NWT vám bude doručen návrh technického řešení a předběžnou cenovou nabídku. Všechny návrhy i nabídka jsou zcela zdarma.
  2. Žádost o rezervaci výkonu – po závazné domluvě je potřeba dodat společnosti NWT potřebné údaje a informace, které použije firma pro žádost o rezervaci výkonu. Zhotoví ji a zašle distributorovi elektrické energie.
  3. Smlouva o připojení – distributor energie vám zašle smlouvu o připojení, kterou si okopírujete a jednu kopii zašlete zpět.
  4. Smlouva o dílo – Společnost NWT doplní potřebné údaje či konkrétní ceny, zkonzultuje podmínky s investorem (čili vámi) a podepíše se smlouva.
  5. Stavební povolení, dokumentace – NWT zhotoví projektovou dokumentaci s níž získáte na stavením úřadě povolení ke stavbě (to platí pouze u elektráren nad 20kWp, pro nižší není povolení potřeba).
  6. Stavba – NWT do měsíce provede stavbu kompletně celé fotovoltaické elektrárny včetně závěrečného úklidu.
  7. Povolení pro provoz – dodavatel NWT za vás zařídí všechna potřebná povolení pro provoz fotovoltaické elektrárny, jako jsou různé licence, povolení a další smlouvy.
  8. Spuštění a předání – společně s NWT si projdete stavbu, upozorníte na případné nesrovnalosti, zúčastníte se spuštění a zkoušky elektrárny a budete zaučeni pro provoz. Bude-li vše v pořádku, elektrárna vám bude oficiálně předána.
  9. Fakturace a zaškolení– odborníci z NWT vás zaučí jak fakturovat, vystaví první fakturu s vámi určenou osobou, která bude tuto činnost dále provádět sama a předá jí všechny potřebné dokumenty pro administrativní provoz elektrárny.