Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické elektrárny

Podle umístění rozlišujeme několik typů fotovoltaických elektráren. V zásadě jsou dvě zásadní místa, kam elektrárnu postavit. Buďto na volné pole či louku a nebo na střechu domu, paneláku, výrobní haly apod.

Solární elektrárny pro rodinné domy se nazývají rezidenční instalace. Tato investice má návratnost kolem osmi let, v závislosti na velikosti elektrárny, a může pokrýt až třetinu vaší spotřeby elektrické energie. Fotovoltaické elektrárny se instalují na klasické sedlové i ploché střechy. Výhodou u sedlové střechy jsou nižší finanční náklady
na instalaci, u ploché naopak možnost ideální nastavení úhlu a směru, pro zachycení co největšího množství slunečního záření v průběhu celého dne. Společnost NWT vás navíc provede úplně celým procesem od prvotní cenové nabídky, smluv, licencí, samotné stavby či zaškolení.

Stejně jako u rodinných domů jsou fotovoltaické elektrárny velmi výhodnou investicí i pro různé firmy. Proč nevyužít volný prostor střechy a nesnížit náklady na elektrickou energii? Navíc díky bonusovým programům nabízeným státem firmám i domácnostem se dá ušetřit například na tarifu za výrobu vlastní energie. Podmínkou je odprodej přebytečné elektřiny distributorovi. Proto jsou i průmyslové instalace velmi výhodné.

Uvažujete o fotovoltaické elektrárně také na svou chalupu, zahradní domek, chatu či snad dokonce jachtu apod.? I pro vás existuje řešení! Nazývá se ostrovní systém. Je určena na místa, kde není možné se napojit na síť. Tam, kde se nepočítá s každodenní spotřebou elektrické energie, se energie vyrobená navíc ukládá do akumulátoru, odkud se čerpá později, v případě kdy bude odběr vyšší. U ostrovních systémů je možné si vybrat třeba menší ostrovní systémy s napětím 12 nebo 24 V, u nichž se nepočítá s každodenním odběrem elektřiny, nebo větší s napětím 230 V, které jsou určeny pro chaty, chalupy apod.