Solární novinky

Čína hodlá omezit další kapacity u výrobců solárních panelů

Čínské ministerstvo průmyslu oznámilo, že zavede přísné kontroly na nově vznikající kapacity na výrobu solárních panelů. Ministerstvo uvedlo, že nové průmyslové kapacity, které by čistě zvyšovaly výrobu”, nebudou povoleny.

title=


Čínské ministerstvo průmyslu dále uvedlo, že všechny společnosti, které vyrábějí solární panely, budou muset investovat stanovené minimální obnosy do vývoje a výzkumu a budou tak vyrábět technicky pokročilejší panely. Firmy budou muset investovat minimálně 3 % tržeb (avšak nejméně 1,6 milionů USD ročn) do výzkumu a vývoje a zlepšení vybavení. 

Pro výrobce solárních panelů to nemusí nutně znamenat menší rozvoj výroby, ale může přinést vyšší náklady. Čína tak chce redukovat nadměrnou kapacitu pro výrobu solárních panelů ve světě, která způsobila pokles cen o 20 procent během posledního roku.

Datum: 24.1.2015 | Rubrika: Solární novinky

Zdroj: Solární novinky

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované fotovoltaickým elektrárnám. Řekneme vám na jaké typy střech se dají solární panely nainstalovat a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Dozvíte se také něco o společnosti NWT, která se fotovoltaikou a obnovitelnými zdroji zabývá a ukážeme vám její reference. Prozradíme něco o rezidenčních instalacích, průmyslových instalacích nebo o méně známých ostrovních systémech.