Solární novinky

Solární boom v Rumunsku kulminuje

Téměř 553 MW nových solárních elektráren se letos připojilo do sítě v Rumunsku za prvních devět měsíců letošního roku. Podle sdělení rumunského regulačního úřadu ANRE instalovaná kapacita solárních elektráren v zemi vzrostla jen v září o neskutečných 333 MW.

title=


Další solární projekty v Rumusku jsou ve fázi realizace a příprav. Podle sdělení operátora místní přenosové sítě Transelectrica se připravuje až 450 solárních projektů o instalované  kapacitě 2,66 GW. Tyto projekty mají podepsané smlouvy o připojení do sítě, avšak zatím nebyly dokončeny.

Solární boom nyní v Rumunsku vrcholí, a to navzdory omezení podpory pro obnovitelné zdroje energie (OZE) pomocí systému zelených certifikátů. Jejich počet se letos sníží z 6 na 4 za vyrobenou MWh. Rumunsko dále zakázalo developerům stavět fotovoltaické elektrárny budované na orné půdě.

Datum: 21.2.2015 | Rubrika: Solární novinky

Zdroj: Solární novinky

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované fotovoltaickým elektrárnám. Řekneme vám na jaké typy střech se dají solární panely nainstalovat a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Dozvíte se také něco o společnosti NWT, která se fotovoltaikou a obnovitelnými zdroji zabývá a ukážeme vám její reference. Prozradíme něco o rezidenčních instalacích, průmyslových instalacích nebo o méně známých ostrovních systémech.